انجمن فناوری اطلاعات

مــــــــرکز علمی - کاربردی سازمان مدیریت صنعتی ارومیه

انجمن فناوری اطلاعات

مــــــــرکز علمی - کاربردی سازمان مدیریت صنعتی ارومیه

انجمن فناوری اطلاعات

مرجع اطلاع رسانی و انتشار مقالات و جزوات فناوری اطلاعات

نویسندگان

وبگاه رسمی انجمن دانشجویان فناوری اطلاعات مرکز علمی - کاربردی سازمان مدیریت صنعتی ارومیه

ITSA

  • به اشتراک گزاری و انتشار جزوات و منابع تدریسی اساتید
  • به اشتراک گزاری و انتشار کتاب های حوزه فناوری اطلاعات
  • تولــید و انتشار مقالات حوزه فناوری اطلاعات
  • انجام پروژه های دانشجویی حوزه فناوری اطلاعات [ ثبت سفارش ]
  • انتشار اطلاعیه ها و اخبار

با عضویت در انجمن به جمع ما بپیوندید +

هانی پات (به انگلیسی: Honeypot) یک منبع سیستم اطلاعاتی با اطلاعات کاذب است که برای مقابله با هکرها و کشف و جمع‌آوری فعالیت‌های غیرمجاز در شبکه های رایانه ای بر روی شبکه قرار می‌گیرد.

هانی پات‌ها کامپیوترهایی هستند که ابزاری برای مصالحه هستند، کامپیوترهایی که یا واقعی هستند و یا شبیه‌سازی شده‌اند. در نمونه‌های اولیه، هانی‌پات‌ها گرایش به مطالعه و طعمه‌دادن به مهاجمین انسانی داشته‌اند، اما به همان اندازه می‌توانند برای دستگیری کرم‌ها نیز استفاده شوند.

زهره الوفی
۲۵ مرداد ۹۳ ، ۰۰:۴۷ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱ نظر

یک صندوق ایمیل، پر از پیام اسپم

اسپم یا جفنگ (به انگلیسی: Spam)، به معنای پیامی الکترونیکی است که بدون درخواست گیرنده و برای افراد بی‌شمار فرستاده می‌شود. یکی از مشهورترین انواع اسپم هرزنامه است اما اسپم می‌تواند شامل اسپم در پیام‌ رسان‌ها، اسپم در گروه‌های خبری یوزنت، اسپم در بخش نظرات وبلاکها و صفحات ویکی و فروم‌های خبری و غیره هم بشود.

زهره الوفی
۱۴ مرداد ۹۳ ، ۲۰:۱۷ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰ نظر

بدافزار(Malware)، برنامه‌های رایانه‌ای هستند؛ به علت آنکه معمولاً کاربر را آزار می‌دهند یا خسارتی بوجود می‌آورند، به این نام مشهورند. برخی از آنان فقط کاربر را می‌آزارند. مثلاً وی را مجبور به انجام کاری تکراری می‌کنند. اما برخی دیگر سیستم رایانه‌ای و داده‌های آن را هدف قرار می‌دهند که ممکن است خساراتی به بار آورند. در عین حال ممکن است هدف آن سخت‌افزار سیستم کاربر باشد.

زهره الوفی
۱۴ مرداد ۹۳ ، ۱۹:۲۸ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰ نظر

اوایل برنامه‌های کوچکی توسط برنامه‌نویسان بنام"Hacks"نوشته می شد که شوخی های بی ضرر،دسترسی بی اجازه وبر گرفته ازاحساس جلوی من حصار نکش بود. اما اکنون تبدیل به زیان‌های جدی شده است که به سیستمها وارد می‌شود. بهرحال در بعضی اوقات، هکرها برای سازمان‌ها مفید هستند و بعنوان محافظ عمل می‌کنند. بد نیست که با فرهنگ و برنامه‌های این گروه از افراد آشنا شویم. بنابه تعریف، آنها افراد یا گروههایی از افراد با انگیزه‌های متفاوت هستند که امنیت یک سازمان یا یک فرد را به مخاطره می‌اندازند. آنها کاوشگران قلمروهای جدید هستند.بعضی برای منافع شخصی و بعضی برای سودرساندن به دیگران. اطلاع داشتن از تاریخ هک راه و آینده احتمالی آن را مشخص می‌کند. مطالعه در مورد هکرهای برجسته و داخل‌شدنهای بی‌اجازه آنها به سیستمها به افزایش آگاهی در این مورد کمک می‌کند.

زهره الوفی
۱۴ مرداد ۹۳ ، ۱۵:۳۸ موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱ نظر

امروزه اکثر برنامه ها کاربردی دارای پایگاه داده میباشند بنابراین برنامه کاربردی باید قابلیت اتصال به پایگاه داده و استخراج و بروزرسانی اطلاعات را داشته باشند با توجه به اینکه سیستم های مدیریت پایگاه داده DBMS مختلفی تاکنون ارائه شده اند یکی از پارامترهای مهم در اتصال برنامه کاربردی به پایگاه داده رشته اتصال یا در اصطلاح Connection String که شامل اطلاعاتی همچون نام پایگاه داده یا سرور پایگاه داده , آدرس پایگاه داده ویا مسیر دایرکتوری آن و ... برای اتصال برنامه کاربردی به پایگاه داده مورد نظر میباشد که باتوجه به انواع مختلف پایگاه داده محتوایش متفاوت است سایت انگلیسی زیر یکی از مرجع های بسیار خوب برای مشاهد رشته های اتصال connection strings پایگاه داده های مختلف میباشد شما میتوانید در صفحه اصلی این وبسایت پایگاه داده مورد نظر را انتخاب نموده و رشته های اتصال مربوط به آن پایگاه  داده را مشاهده نمائید.

تیم مدیریتی وبگاه
۰۳ مرداد ۹۳ ، ۱۴:۴۷ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰ نظر
u
b

سازمان مدیریت صنعتی واحد ارومیه

Google Drive
Google Groups
Gmail
+ با عضویت در انجمن علمی دانشجویان فناوری اطلاعات به جمع ما بپیوندید